Notice: wp_register_style kallades felaktigt. Skript och stilmallar bör inte registreras eller laddade förrän hooksen wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, eller login_enqueue_scripts. Vänligen se Felsökning i WordPress för mer information. (Detta meddelande lades till i version 3.3.0.) in /home/strombac/strombacks2018.strombacksfolkhogskola.se/wp-includes/functions.php on line 4778

Notice: wp_enqueue_style kallades felaktigt. Skript och stilmallar bör inte registreras eller laddade förrän hooksen wp_enqueue_scripts, admin_enqueue_scripts, eller login_enqueue_scripts. Vänligen se Felsökning i WordPress för mer information. (Detta meddelande lades till i version 3.3.0.) in /home/strombac/strombacks2018.strombacksfolkhogskola.se/wp-includes/functions.php on line 4778

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/strombac/strombacks2018.strombacksfolkhogskola.se/wp-content/themes/thegem/functions.php on line 47
Nu öppnar vi vandrarhem – Strömbäcks folkhögskola

Strömbäcks vandrarhem

Nu öppnar vi vandrarhem

Strömbäcks folkhögskola ligger alldeles i utkanten av naturreservatet Strömbäck-Kont med fina vandringsleder, ett rikt djurliv och en underbar natur. Här finns en historisk miljö och närhet till Umeå, men också till golfbanan i Norrmjöle. Nu öppnar vi vandrarhem så att fler kan ta del av vår fina miljö.

Vi erbjuder boende i dubbelrum med eget badrum och dusch. I rummet finns två enkelsängar med möjlighet att ställa in extrasängar eller barnsängar. På vardagar under terminen finns det möjlighet att äta frukost och lunch på skolan. Det finns även fullt utrustat kök i anslutning till övernattningsrummen för den som vill laga sin egen mat. Bastu och gym finns att hyra.

Vill du boka ett rum eller göra en förfrågan? Hör av dig så berättar vi mer.

Telefon: 090 – 426 00

info@strombacksfolkhogskola.se